Hoppa till sidans innehåll

Kilometerlista 2015


Klubbmästare delas ut i tre kategorier

ryttare, häst och ekipage. Ritter genom-

förda i utlandet räknas inte in i KM,

utan det är ritter genomförda i Sverige

som är grund.

Prisutdelning för KM sker på årsmötet

i februari!

     
Ryttare Totalt - Varav utländska - KM
Maria Hagman Eriksson 1210           - 520 690
Karin Gadde Jennische 450    450
Malin Westman 380   380
Sabina Andersson 270   270
Katarina Mungsgård 250   250
Caroline Franzén 240   240
Tomas Hård 240   240
Anna Lindh 240   240
Marie Aichner 200   200
Anne-Lie Jakobsson 200   200
Beatrize Öberg-Tillbom 100   100
Erika Björklund 90   90
Irene Friederich 90   90
Kristin Erixson 300            - 220 80
Elanor Mowbray Jones 80   80
Helena Wikström 80   80
Birgitta Almlid 50   50
Anna Fredriksson 50   50
Karin Knutsgård 50   50
Maria Berglund 40   40
Liselott Friederich 40   40
Julia Olofsson 40   40
Lasse Thunander 100          - 60 40
Åsa Cekr

40

  40
Elin Bard 20   20
Deztiny Musa 20   20
Maria Pettersson 20   20
       
       
Hästar      
Safira 380   380
Sin Cera 330   330
RM Eletta 290   290
Miz Ella 280   280
Baqir AA 270   270
Chan Pichit 240   240
El Dor Tanam 240   240
Ganzir 200   200
Mone de Bli 200   200
Bwuagadugo 160   160
El W Dora 160   160
Mr Portello 160   160
Benindjih 110   110
Nadal 90   90
CAS Quick 80   80
Meduz 240         - 160 80
MZ Maymoon 390         - 340 50
Natallica 50   50
Nostra Bellissima 50   50
Robin Hood 110         - 60 50
VMO Nadal 50   50
Wasa 50   50
Berry J 40   40
BLA Wild Night 40   40
Impuls 40   40
Mahir 40   40
Mr Gizmo 40   40
Pamills Lipse 40   40
Red Ferarri 40   40
SA Myriad 40   40
Chimestic 40   40
Wintery 40   40
Diya al Din 20   20
Mysterious Way 20   20
Kiidaaj 160           - 160 0
Djinco 80          - 80 0
       
Ekipage      
Malin Westman/ Safira 380   380
Sabina Andersson/ Baqir AA 270   270
Katarina Mungsgård/ Sin Cera 250   250
Karin Gadde Jennische/ RM Elettra 240   240
Anna Lindh/ Chan Pichit 240   240
Maria Hagman Eriksson/ Miz Ella 200   200
Anne-Lie Jakobsson/ Mone de Bli 200   200
Karin Gadde Jennische/ Mr Portello 160   160
Maria Hagman Eriksson/ Bwuagadugo 160   160
Maria Hagman Eriksson/ El W Dora 160   160
Marie Aichner/ El Dor Tanam 120   120
Caroline Franzén/ El Dor Tanam 120   120
Caroline Franzén/ Ganzir 120   120
Erika Björklund/ Nadal 90   90
Irene Friederich/ Benindjih 90   90
Maria Hagman Eriksson/ Meduz 240           - 160 80
Marie Aichner/ Sin Cera 80   80
Kristin Erixson/ Miz Ella 80   80
Tomas Hård/ CAS Quick 80   80
Tomas Hård/ Ganzir 80   80
Birgitta Almlid/ Robin Hood 50   50
Anna Fredriksson/ RM Elettra 50   50
Karin Gadde Jennische/ Wasa 50   50
Maria Hagman Eriksson/ MZ Maymoon 170           - 120 50
Karin Knutsgård/ VMO Nadal 50   50
Beatrize Öberg-Tillbom/ Natallica 50   50
Beatrize Öberg-Tillbom/ Nostra Bellissima 50   50
Maria Berglund/ Berry J 40   40
Maria Hagman Eriksson/ Pamills Lipse 40   40
Liselott Friederich/ Red Ferarri 40   40
Elanor Mowbray Jones/ Chimestic 40   40
Elanor Mowbray Jones/ Mahir 40   40
Julia Olofsson/ Mr Gizmo 40   40
Lasse Thunander/ Impuls 40   40
Helena Wikström/ BLA Wild Night 40   40
Helena Wikström/ SA Myriad 40   40
Åsa Cekr/ Wintery 40   40
Elin Bard/ Mysterious Way 20   20
Deztiny Musa/ Benindjih 20   20
Maria Pettersson/ Diya al Din 20   20
Maria Hagman Eriksson/ Kiidaaj 160           - 160 0
Maria Hagman Eriksson/ Djinco 80           - 80 0
Kristin Erixson/ MZ Maymoon 220           - 220 0
Lasse Thunander/ Robin Hood 60           - 60 0
Uppdaterad: 08 FEB 2018 21:12 Skribent: Katarina Mungsgård
Epost: This is a mailto link


Susanne WidnerKrafftHööksSätra BrunnSkultuna Messingsbruk
Nisch Häst

Postadress:
Mälardalens Distansryttarförening - Ridsport
Porfyrvägen 28
72594 Västerås

Kontakt:
Tel: 0703051642
E-post: This is a mailto link

Se all info